Zdědili jste nebo zakoupili rodinný dům se zateplenou fasádou, například čistě bílé barvy, a chtěli byste fasádu vylepšit okrasnými prvky, například ozdobným obkladovým kamenem – kvarcitem? S podobným řešením se můžete setkat u některých objektů, například v horských oblastech, kde kámen dotváří typickou horskou atmosféru, ať už se jedná o stylovou chalupu nebo horský hotel. Pokládat kámen na zdivo je relativně snadné, tam vystačíte s dlouhými vruty a hmoždinkami, ale chcete-li kámen položit na izolační materiál, který je velmi měkký a křehký, musíte na to jít jinak. Jak?
Mohli byste využít injektážních prvků kotvení do zateplených fasád, jimiž jsou injektážní kotvy Spiral Anksys. Oč se jedná? Je to patentovaná technologie kotvení, spočívající v důmyslném řešení dutých ocelových válečků ze síťoviny. Ta síťovina tu hraje zásadní roli, protože jakmile kotvu prostrčíte předvrtaným otvorem a následně ji vyplníte montážní pěnou, pěna pronikne skrz síťovinu a spojí se s okolním materiálem. Vznikne tím velmi tuhý a pevný spoj, s nímž nezacloumá žádný povětrnostní vliv. Kdyby byly kotvy pouze plechové, z celistvého plechu, spoj by neměl takovou soudržnost.
Vynález kotvícího systému na bázi sítě je patentově chráněn ze zcela zištných důvodů, protože se jedná o vysloveně revoluční metodu kotvení, jejíž úspěch lze zaznamenat u všech typů stavebního a konstrukčního materiálu. Tímto způsobem můžete kotvit například fasádní polystyren do plných cihel, minerální vatu do dutých cihel, obkladový kámen a vatu do dřevěných OSB desek u dřevostaveb, anebo kotvy použijete při zateplování stropů. Životnost kotev Spiral Anksys je propočítána na desítky let a lze je využít v jakémkoli prostředí. Na jejich účinnost nemá podstatný vliv žádný běžný meteorologický jev, snad jen fenomén v podobě tornáda a vichřice může být ničivý, ovšem ten by poškodil i jiné stavební prvky.